מבצע סיום ש"ס משניות לע"נ של

66

חיילינו שנפלו במבצע צוק איתן.

סא”ל דולב קידר הי”ד

סגן-אלוף דולב קידר, בן 38 ממודיעין. נהרג באירוע שהתרחש ליד קיבוץ ניר עם, בו ירו כמה מחבלים שהסתננו מרצועת עזה דרך מנהרה טיל נגד טנקים לעבר הרכב שבו נסע סא”ל קידר, מפקד גדוד “גפן” בבית הספר לקצינים.

סא”ל קידר מונה לתפקידו בתור מג”ד רק לפני שבועיים. דולב התגייס לפלגת החבלה וההנדסה (פלחה”ן) של חטיבת גבעתי במרץ 1995. הוא יצא לקורס קצינים ושימש בתפקידי קצונה בפלוגה ובחטיבה. מאוחר יותר, חזר לפלחה”ן כמפקדה, ולאחר מכן שימש כמג”ד גדוד רותם של החטיבה. לאחרונה היה קצין אג”ם אוגדתי באילת, עד שהועבר לתפקידו החדש.

“הוא התעקש להיות באזור על אף שהוא היה אמור להיות במצפה רמון”, סיפרה אשתו מיכל קסטן-קידר. “הוא טען שזה לא ערכי שיש גיוס מילואים, וצוערים של בה”ד 1 לא יהיו שותפים ללחימה בעזה”. בלילה שלפני שוחחה מיכל עם דולב בפעם האחרונה. “הוא היה בעל נפלא. איש חם ואוהב. אבא נהדר ומצחיק שאהב לעשות שטויות עם הילדים שלו. כולם ניבאו שהוא יהיה אלוף. כל מה שעשה, הוא היה עושה בהצטיינות. כולם בצבא ראו בו מודל לחיקוי ורצו להיות כמוהו. הוא היה איש חם ואוהב. הוא היה בן נהדר ואהב מאד את כל המשפחה שלו. כל שבת שהיה חוזר בה הביתה, הוא היה נפגש עם כולם”. אשתו יצרה בשנת 2009 את “מחכה לו”, סרט שמגולל את סיפורה ואת סיפורן של עוד שתי נשים ממודיעין הנשואות לאנשי קבע.

 ”זה רק חידד את האהבה שלו לצבא”, הסביר רועי שינבאום, חברו הקרוב, על ההשפעה של הסרט. “אשתו הייתה מספיק כנה להציג את המחיר שהמשפחה והוא משלמים כדי להיות בקריירה הזו. למרות הקשיים, היא וילדיה תמיד היו מגויסים ועמדו מאחוריו. זה אומר עליו ועליהם הרבה”.

הוא הותיר אחריו את אשתו מיכל, בתו בת 10, בנו בן 6 ואת בתו הפעוטה בת שנתיים.

תגובה אחת בעמוד של “סא”ל דולב קידר הי”ד”

  1. שניאור כתב:

    האם יש אפשרות לדעת את שם אביו של הנפטר?
    יש עניין לומר לפני הלימוד את שמו ושם אביו.

כתוב תגובה

עליך להכנס לאתר כדי לכתוב תגובה.

  • בחסות תנועת בנ”ע
  • מבית ישיבת אור עציון
  • עיצוב ובניית אתרי וורדפרס