מבצע סיום ש"ס משניות לע"נ של

66

חיילינו שנפלו במבצע צוק איתן.

סגן הדר גולדין הי”ד

הדר גולדין, קצין גבעתי בן 23 מכפר סבא, נהרג ב-ה’ אב בתקרית שאירעה כשעה וחצי לאחר כניסתה לתוקף של הפסקת אש שיזמו ארצות הברית והאו”ם.

חוליה של מחבלים מחמאס הסתערה על בית בו שהה כוח מסיירת גבעתי, ואחד מהם התפוצץ על הכוח. כתוצאה מהפיצוץ נהרגו מפקד הסיירת,רב-סרן בניה שראל והלוחם סמל-ראשון ליאל גדעוני. כוחות נוספים שהגיעו למקום לא מצאו את גולדין ועלה חשש כי הוא נחטף. סגן מפקד הסיירת פתח במרדף אחר החוטפים יחד עם כוח חוד במנהרה דרכה הגיחו המחבלים – ושבו אליה. עם היוודע דבר החטיפה הופעל נוהל “חניבעל” שכלל ירי מסיבי מהאוויר ומהיבשה לעבר רפיח. חמאס בתחילה הודיע כי חטף חייל אולם בחלוף הזמן התנער מכך. כיממה וחצי לאחר התקרית הודיעו נציגי צה”ל למשפחת גולדין כי בסריקות שנערכו באזור נאספו ממצאים פתולוגיים מהם עולה כי בנם נהרג בקרב.

הדר, קצין מצטיין בה”ד 1, התארס כחודשיים לפני מותו. ב-2013 התראיין יחד עם אחיו התאום, צור, לערוץ 7, ודיבר על המשמעות של הגנת המולדת עבור המשפחה. “אם אמא דואגת? את זה צריך לשאול אותה”, אמרו האחים בראיון. “גידלו אותנו בהרבה מאוד אהבה ובתחושה של שליחות. תמיד תהיה דאגה של אמא ותמיד תהיה אהבה של אמא. אבל תמיד תהיה גם את יד שמאל המגינה או את יד ימין השומרת”.

אביו של הדר, ד”ר שמחה גולדין, ספד לו ואמר כי “הדר היה מיוחד, איש זכות ולוחם. אם אתם רוצים לקחת חלק בו, לכו בדרך הישר, אל תשנאו אחד את השני”. ד”ר גולדין סיפר כי בנו מעולם לא קילל ולא אפשר לאף אחד מחניכיו ופקודיו לקלל. ”זו הייתה מורשתו וכל מי שהכיר אותו ידע שזה חשוב לו. אתם, שבאתם בהמוניכם לגעת בו, לכו בדרך הישר”. ”הדר מצא את הדרך למצוא חיוך וזכות בכל מקום. כל קשה לבכות לו ובלתי אפשרי לבכות עליו ולכן מבעד לדמעות”, המשיך האב, “זכרו את החיוך המאיר של הדר שהוא המגע הראוי בין בני אדם”.

“הדר אחי, בינינו לא צריך מילים כדי לדבר ולדעת”, ספד צור, אחיו התאום של הדר. “אנחנו מחוברים ואין סיכומים. לא ארפה. אנחנו שניים, חיים יחד ולא נפרדים לעולמים. חייך חיי וחיי הם חייך. סוד האהבה אצלנו, אצלך”. ”אין כוח כשלך ואין רוח כשלך, אנחנו לפניך ובעקבותיך”, הבטיח צור. “ישראלי אמיתי. הדר, חלומך התגשם בחייך, חלומותיך ימשיכו ויתגשמו. אתה חלומם של הסבים והסבתות, של דברי ימינו, משפיע ותשפיע”.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם שמחה ולאה גולדין, הוריו של הדר, ואמר להם כי “הדר היה דמות כבירה, גיבור גדול. אני יודע שאתם עוברים ייסורי תופת, הרגשה שלקחו חלק ממך ואינך שלם עוד. ”זהו כאב שלא נותן מרגוע לרגע”, אמר להם ראש הממשלה. “אני מקווה שתמצאו נחמה בכך שבנפילתו קיים את עם ישראל במאבק על עצמאותנו”.

בטוויטר שלו כתב יעלון כי “הדר גולדין ז”ל הוא בן משפחתי. הכרתי אותו מאז שנולד. הוא ולוחמי צה”ל שנפלו יצאו למערכה כדי להשיב את השקט והביטחון לישראל. אני מחבק את המשפחות”.

בשל קרבת המשפחה ליווה השר יעלון את ראשת אכ”א האלופה אורנה ברביבאי, והרב הצבאי הראשי, הרב רפי פרץ, אשר ביקרו בבית משפחת גולדין והביאו לידיעתם את הקביעה לפיה גולדין הוא חלל צה”ל. דובר משפחת גולדין מסר, כי המשפחה קיבלה את החלטת הצבא שהדר נפל בעת הלחימה והיא ביקשה מהציבור הרחב לבוא לחלוק לו כבוד אחרון ולהשתתף בהלוויה.

הדר הותיר אחריו זוג הורים – שמחה וחדוה, צור אחיו התאום, מנחם ואיילת אחיו הגדולים וארוסתו עדנה.

תגובה אחת בעמוד של “סגן הדר גולדין הי”ד”

  1. לאה כתב:

    התרגשתי מאד מהיוזמה והאתר, בדיוק אתמול חשבתי על הרעיון הזה אך לא ידעתי לבצע.
    2 בני נטלו מיד חלק בלימוד. שיהיה באמת לעילוי נשמת הנופלים ולאחדותם של עם ישראל.

כתוב תגובה

עליך להכנס לאתר כדי לכתוב תגובה.

  • בחסות תנועת בנ”ע
  • מבית ישיבת אור עציון
  • עיצוב ובניית אתרי וורדפרס