מבצע סיום ש"ס משניות לע"נ של

66

חיילינו שנפלו במבצע צוק איתן.

סגן רועי פלס הי”ד

סגן רועי פלס, לוחם בחטיבת הנח”ל, בן 21 מתל אביב. נהרג ב-26 ביולי מפגיעה ברכב משוריין של צה”ל ברצועת עזה. הועלה מדרגת סגן-משנה לדרגת סגן לאחר מותו. פלס למד בתיכון עירוני ה’ בתל אביב, והיה בעברו שחקן כדורעף ואהב ספורט חופים. הוא היה במכינה קדם צבאית ומשם התגייס לעורב נח”ל.”בכל דבר הוא הצטיין והיה בחור כל כך משפחתי”, אמרה בת הדודה. הוא הותיר אחריו זוג הורים, חגית ודור, ושתי אחיות גדולות תאומות – לי ושני.

רועי נהרג מפגיעת טיל, בתקרית שבה נפצעו 10 מחבריו. במשפחתו סיפרו כי הוא סיים קורס קצינים רק לפני חודש. “אחרי תקרית הנגמ”ש הוא הודיע למשפחתו שזה לא הוא ושהוא בסדר”, סיפרו. דודתו חבצלת יהל הדגישה כי הוא מת כדי להגן על בני משפחתו שחלקם גרים בדרום הארץ, בקיבוץ נירים ובעומר. “הוא היה במקום שבו היה צריך להיות ועשה את מה שהיה צריך לעשות. אנחנו מרגישים שהוא הגן על חבריו ועל משפחתו שבדרום, הוא לא נקטף לשווא”.

רועי הוא האח הצעיר במשפחה ולו שתי אחיות תאומות. הוא התגייס לעורב נח”ל לאחר שנה במכינה קדם צבאית ברמת הגולן. חבריו למכינה סיפרו שמדובר בבחור שתמיד התבלט במעשיו והצטיין בכל דבר. “במכינה הוא מיד בלט וכך גם בצבא. מהרגע הראשון לאף אחד לא היה ספק שהוא יהיה קצין. החיילים שלו תמיד היו מנצחים, הוא היה הכי מהיר, טוב בכל סוגי הספורט ומאד תחרותי”, סיפר חברו רמי בודו, שלמד איתו במכינה והתגייס איתו יחד לעורב נח”ל.

“רועי ילד מקסים, פרח אמיתי, אהב את החיים”, המשיכה דודתו. “הוא תמיד הלך לאן שהיה יכול לתרום ולעזור הכי הרבה. לא שמענו ממנו בימים האחרונים אבל אחותי, אמא שלו, הרגישה אותו. היא כל הזמן פחדה מהבשורה. הלך לנו הקסם, הלך לנו החלום. הוא היה חדור שליחות, מלא ערכים. זאת אבידה גדולה”, סיפרה יהל. דודו רועי בוכהלטר הוסיף: “הוא היה ילד שכל אחד רוצה. אני רוצה שהילדים שלי יהיו כמוהו. הלך לנו מלאך. האופן בו הוא דיבר על הצבא, על התפקיד שלו ועל החיילים שלו, הוא פשוט בגאווה

2 תגובות בעמוד של “סגן רועי פלס הי”ד”

 1. שמואל טסלר כתב:

  רועי למד אצלי ואיתי במכינה במיצר רמה”ג. לאחר מעל לשנתיים שלא התראינו, הגיע רועי לשבת בוגרים במכינה , פגשתי אותו ביום שישי, התחבקנו וברכתי ” שהחיינו ” על ראייתו. דברנו , רועי הבטיח לבא לבקר לכשיתפנה , היה ברור שנשב לדבר על החיים , שכן רועי היה אדם מעמיק וחושב. לא זכיתי שהוא יבוא, אך כעת תמונתו נמצאת על שולחני והוא מאתגר אותי בחיוך המדהים שלו , שמעיד על עוצמתו הפנימית הגדולה. רועי יקר ואהוב, יהי זכרך ברוך.

 2. עומר לביא כתב:

  אשמח לדעת איפה הם יושבים שבעה

  עומר

כתוב תגובה

עליך להכנס לאתר כדי לכתוב תגובה.

 • בחסות תנועת בנ”ע
 • מבית ישיבת אור עציון
 • עיצוב ובניית אתרי וורדפרס