מבצע סיום ש"ס משניות לע"נ של

66

חיילינו שנפלו במבצע צוק איתן.

סמל ברקאי ישי שור הי”ד

סמל ברקאי ישי שור, חניך בקורס מפקדי כיתות, בן 21 מירושלים. נהרג ב-א’ באב במהלך חילופי אש באירוע חדירת מחבלים ליישוב במועצה האזורית שער הנגב דרך מנהרה.

האב, ירון שור, סיפר על בנו, סמל ברקאי ישי שור: “ילד אהוב על הכול, מתנדב שכולו לב. מילדות היה מתנדב בכל מקום שרק אפשר: ב’יד אליעזר’ באריזת מזון, במד”א, מדריך ואחראי על סניף בני עקיבא. אם ראה אדם לצד הדרך, תמיד עצר ועזר. רצה שניסע בשני כלי רכב, כי כך אפשר לקחת יותר טרמפיסטים”.

“ילד אהוב על כולם. כל מי שנתקל בו, מתאהב בו. ילד יוצא דופן בנתינה שלו” – ספדה ברכה אלון, דודתו.

ירון, אביו, סיפר כי בנו למד במשך שנתיים בישיבת “שבי חברון” המשתייכת לזרם הדתי-לאומי, אחרי שסיים את לימודיו בבית הספר התיכון הימלפרב. “הוא רצה מאוד לשרת כפראמדיק, עשה מאמצים עילאיים. כשלא הצליח, הוא לקח את החיילות הקרבית הכי רחוק שיכול היה. גם כשסבל משברי הליכה, שמענו ממנו כי אם צריך לסחוב אלונקה – אז כמובן שהוא יתייצב מתחתיה. את מסע הכומתה, 65 קילומטרים, הוא התעקש לעשות למרות שהרופא ניסה לקצר לו את המסלול בשל שברי ההליכה. בחופש הוא הגיע לנקות את כוונת הרובה באוויר דחוס, נעליו מצוחצחות למשעי”.

האב המשיך וסיפר על רצונו של הבן להתנדב בכל רגע פנוי: “הוא הוציא רישיון ג’ לאחרונה כדי שיוכל להתנדב כנהג אמבולנס. הוא הוציא אישור מיוחד להתנדב כחייל כי בזמן החופשות שלו מהצבא הוא היה מתנדב במד”א, לעתים משמרות כפולות. “הוא נהרג תוך לחימה”, הוסיף האב השכול. “המחיר ששילם הוא הגדול מכולם. המחיר ששילמנו – אבדה ענקית למשפחה, אבדה לכל עם ישראל”.

הותיר אחריו זוג הורים וארבעה אחים קטנים: אחד בצבא, אחד סיים תיכון ואח נוסף, קטן יותר.

2 תגובות בעמוד של “סמל ברקאי ישי שור הי”ד”

 1. זינגר כתב:

  יישר כוח על היוזמה. שיהיו הדברים לעילוי נשמתם.
  עד מתי יש לסיים את הלימוד?
  תודה.

 2. zundel כתב:

  כנס לקבוצה עדכנו פרטים

כתוב תגובה

עליך להכנס לאתר כדי לכתוב תגובה.

 • בחסות תנועת בנ”ע
 • מבית ישיבת אור עציון
 • עיצוב ובניית אתרי וורדפרס