מבצע סיום ש"ס משניות לע"נ של

66

חיילינו שנפלו במבצע צוק איתן.

סמל דניאל קדמי הי”ד

סמל דניאל קדמי, חייל בקורס מ”כים בן 18 מהיישוב צופים, נהרג ב-28 ביולי במהלך חילופי אש באירוע חדירת מחבלים לקיבוץ נחל עוז דרך מנהרה.

הוא למד בתיכון “רבין” בכפר סבא. חברת המשפחה, עדנה חמבי, תיארה את דניאל כ”ילד מלא שמחה, אהבה וכריזמטי”.

תמר קדמי, אמו של סמל דניאל קדמי, לוחם בגדוד חרוב של חטיבת כפיר שהתגייס לפני שמונה חודשים, סיפרה כי בנה היה אוהד שרוף של קבוצת בית”ר ירושלים. לפני הצבא הוא שיחק במועדון הפועל כפר סבא. בשל גיוסו לקרבי, הוא נאלץ לפרוש מהמשחק. “דניאל לא חשש להיכנס לעזה. אני זו שחששתי מהגרוע מכל”, אמרה. האב בועז הוסיף: “הוא היה ילד מקסים. כנראה אלוהים לוקח את הטובים ביותר. ילד מושלם. תראו כמה חברים יש לו שכל כך אהבו אותו”.

האם ביקשה לשלוח מסר למקבלי ההחלטות: “אני קוראת לממשלה להמשיך ולפעול בעזה ולחסל את הטרור, אחת ולתמיד. אני שילמתי מחיר כבד, אני לא רוצה שעוד משפחות ישלמו את אותו המחיר”.

"מלא שמחה, אהבה וכריזמטי". סמל דניאל קדמי (© צילום: באדיבות המשפחה)

“מלא שמחה, אהבה וכריזמטי”

חברת המשפחה ורכזת הקהילה בצופים, עדנה חמבי, סיפרה כי קדמי התחנך בתיכון רבין בכפר סבא. חמבי תיארה “ילד מלא שמחה, אהבה וכריזמטי. ילד פשוט מדהים. הוא היה חייל מצטיין”.

גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון שבתחומה נמצא היישוב צופים, אמר: “אנחנו אבלים את מותו של בן השומרון, החייל הגיבור דניאל קדמי שנפל על משמר ארצו, בן למשפחה שהיא ממקימי ההתיישבות בשומרון”. מסיקה הוסיף: “אנו נזקוף קומה ונמשיך לבנות את ארצנו. לא ניתן למחבלים צמאי רוע לשבור את כוחו של העם הזה”.

קדמי הותיר אחריו זוג הורים וכן שני אחים ואחות: יוסי, בן 30, אורי, בן 27, ונטלי, בת 23 שגויסה בצו 8 וקיבלה את הבשורה המרה בזמן שירותה במבצע “צוק איתן”.

כתוב תגובה

עליך להכנס לאתר כדי לכתוב תגובה.

  • בחסות תנועת בנ”ע
  • מבית ישיבת אור עציון
  • עיצוב ובניית אתרי וורדפרס