מבצע סיום ש"ס משניות לע"נ של

66

חיילינו שנפלו במבצע צוק איתן.

סמל נתנאל ממן הי”ד

נתנאל ממן, בן 22 בשירות סדיר מגן יבנה, לחם במבצע “צוק איתן” – אך נפצע אנושות דווקא בחופשה, מהתפוצצות גראד ליד אשדוד. אחיו נפצע קל, והוא מת מפצעיו לאחר שבוע בבית החולים.

במשך שבוע שלם הוא נלחם על חייו לאחר שנפצע אנוש, אך הרופאים בבית החולים בילינסון נאלצו לקבוע את מותו.

ממן שירת כטכנאי בחיל החימוש והשתתף בלחימה. דווקא בעורף ארבה לו הסכנה – רקטה שפגעה ישירות בגן יבנה פצעה אותו ואת אחיו. מצבו הוגדר בתחילה אנוש. אביו של ממן הוא יושב ראש ש”ס בגן יבנה. מדובר צה”ל נמסר כי ממן הועלה מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל לאחר מותו.

“אתה תישאר צעיר לנצח, ואצלנו אתה תמיד תהיה יקר ללב”, ספד לו עדן, אחד מחבריו, בדף הפייסבוק שלו. “לימדת אותי לעזור לאחר ואף פעם לא לוותר גם אם לא הולך. לא יודע אם יצא לי להגיד לך, אבל אני אוהב אותך מעומק ליבי, הייתה לי הזכות להכיר אדם כמוך”.

חברו ספד: “היתה לי הזכות להכיר אותך”

אחת מקרובותיו סיפרה כי “הלב נשבר מהידיעה שאתה כבר לא כאן שכבר לא תשוב, שלא תחייך ותצחק, ושלעולם לא תגדל! היית לי הזכות להכיר ילד כמוך, מצחיק וחברמן. טסנו יחד לטיול של שבועיים ופשוט התאהבתי בך!ילד צנוע ומקסים”. היא הוסיפה: “כששמעתי בחדשות שנפצעת לא האמנתי. עצרתי את הטלויזה וצעקתי להורים שלי שזה לא אמיתי”.

"תמיד חייך"

עד ראייה שהגיע למקום סיפר כי הבחינו בנוסעי רכב בורחים עם הישמע האזעקה, וכי ככל הנראה ממן לא הצליח להימלט מהרכב – וכתוצאה מכך נפצע באורח הקשה ביותר וספג פגיעת ראש חמורה. אחיו נפצע באורח קל בלבד מרסיסים בקרקפת, נער בן 16 נפצע מרסיסים ביד וצעירה נוספת לקתה בחרדה.

כתוב תגובה

עליך להכנס לאתר כדי לכתוב תגובה.

  • בחסות תנועת בנ”ע
  • מבית ישיבת אור עציון
  • עיצוב ובניית אתרי וורדפרס