מבצע סיום ש"ס משניות לע"נ של

66

חיילינו שנפלו במבצע צוק איתן.

סמ”ר אביתר תורג’מן הי”ד

סמל-ראשון אביתר משה תורג’מן, לוחם בחטיבת הצנחנים, בן 20 מבית שאן, נהרג ב-כ”ד תמוז בהיתקלות עם מחבלים ברצועת עזה. תורג’מן הוא בן זקונים למשפחה ידועה בעיר. הוריו, מאיר ואורה, הם מורים מוכרים בבית שאן.

אביתר תורג’מן נהרג אחרי שטיל נ”ט שנורה ממבנה בחאן יונס לעבר הכוח. יחד עמו נפצעו עוד מספר חיילים. חיל האוויר תקף בתגובה את המבנה ממנו זוהה ירי הטיל.

אביתר למד בישיבת הכותל בירושלים, “תורג’מן הי”ד נפל בהגנת ישראל מיד צר”, נמסר בהודעת איגוד ישיבות ההסדר, “אביתר היה שלם בתורה ושלם בצבא, עשה הטוב ביותר בבית המדרש ובשדה הקרב. התנדב לצנחנים ומסר את נפשו למען העם והארץ. יהי זכרו ברוך”
“הוא היה יושב בבית המדרש במסירות והרגשתי במשך השנה איך הוא הולך וצומח. הרגשתי איך הוא משתפשף וקולט את העיון. אדם מאוד חיובי עם שקט פנימי. גם בויכוחים ודיונים, לצד הדעה הנחרצת הוא ידע להקשיב. פגשתי אותו בצבא אבל בגלל אסון במשפחה לא יצא לו להגיע לישיבה” אמר הרב יואל רוזנברג, רבו בישיבת ההסדר.

אחיו הבכור ינון כתב: “אנחנו משפחה הכואבת אך גאה להיות נדבך נוסף, ואולי קטן אך עוצמתי מאין כמוהו, באותה שרשרת של גאולת ישראל. שרשת של גבורה וענווה, שרשרת הלוחמים שנתנו הכול מכל כל להמשך קיום חיי עם ישראל בארצו.
אנחנו כואבים ולא מעכלים את גודל השבר, האבל על החוסר והגעגוע שבאין, ובמה שהיה יכול להבנות מאותם גיבורים, אך אנחנו גם מבינים, גאים ובעז”ה עתידים לשמוח על כל הנולד בנו בעת הזאת. על גבורת הלוחמים וניצחונם את המוות. על החיבור והקישור של כל ישראל כבריח התיכון בעת הזאת זה עם זה וסביב מנהיגיו. זכות עבורנו להיות חלק מהמפעל הזה.”

כתוב תגובה

עליך להכנס לאתר כדי לכתוב תגובה.

  • בחסות תנועת בנ”ע
  • מבית ישיבת אור עציון
  • עיצוב ובניית אתרי וורדפרס