מבצע סיום ש"ס משניות לע"נ של

66

חיילינו שנפלו במבצע צוק איתן.

סמ”ר אורון שאול הי”ד

סמל-ראשון אורון שאול, לוחם בחטיבת גולני בן 21 מהיישוב פוריה עילית שליד טבריה, נהרג מירי טיל נגד טנקים לעבר נגמ”ש בשכונת שג’אעיה שבמזרח רצועת עזה ב-כ”ב תמוז. שאול הוגדר תחילה נעדר, אך לאחר כמה ימים קבע את מותו הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף רפי פרץ. למשפחה הובהר כי מבחינה הלכתית הוא מוגדר כחלל צה”ל שמקום קבורתו לא נודע.

אורון למד בתיכון בית ירח וקרוביו מספרים כי תמיד חלם לשרת כלוחם בחטיבת גולני. ביום העצמאות האחרון הוענק לו אות מצטיין הנשיא, שבו נכתב עליו כי “על אף קשיים מבית ועל אף שיכול היה לשרת ביחידה עורפית, בחר לשרת כלוחם. אורון מבצע את תפקידו במסירות, יוזם ומתנדב לכל מטרה ומשימה ומפגין מקצועיות ואחריות. בעל יחסי אנוש טובים וזוכה להערכה מצד מפקדיו וחבריו ליחידה”.

“אדם מדהים, שמור עלינו מלמעלה”

עוד לפני ההודעה הרשמית על מותו של אורון, ספד לו אחד מחבריו הטובים שהידיעה הטראגית הגיעה לאוזניו. “זה אחד הימים הקשים”, הוא כתב בעמוד הפייסבוק של אורון. “זכיתי להכיר בן אדם מדהים וחבר לחיים. לא מעכל שאתה כבר לא כאן. השם ייקום דמך, תשמור עלינו מלמעלה”.

חבר אחר של אורון כתב גם הוא: “הדמעות לא מפסיקות לזרום. בן אדם זהב, נשמה טהורה, ילד טוב, אדם משכמו ומעלה, מלח הארץ…תמיד נכון לעזור והראשון להתנדב. בחור יפה תואר ובעל חיוך שכובש כל אחד בכל רגע”.

שחף, אחת מידידותיו הטובות של אורון, העלתה לעמוד הפייסבוק שלו תמונה מתקופת הילדות של שניהם ובה הם מצולמים כשהם מרכיבים פאזל. “כשהיינו קטנים והמלחמות היחידות היו על איזה פאזל להרכיב”, היא כתבה. “יהי זכרו ברוך”.

 

2 תגובות בעמוד של “סמ”ר אורון שאול הי”ד”

 1. צופיה כתב:

  יוזמה מבורכת יישר כח!!\
  יהי זכרם ברוך.

 2. david shifer כתב:

  בס”ד
  אני רואה לעצמי זכות גדולה לאפשר לי ללמוד משנה לעילוי נשמת חייל שהקריב עצמו למען הכלל ושנהרג למען עם ישראל. אני מקוה שאזכה להתאבק בעפר רגלו ואהיה ראוי להיות בצילו לעתיד לבוא.
  נ.ב. אני מכין מספר מודעות לתלות בבתי כנסת באיזור מגורי ואקוה שאנשים אחרים יצטרפו למבצע המבורך שלכם.
  david

כתוב תגובה

עליך להכנס לאתר כדי לכתוב תגובה.

 • בחסות תנועת בנ”ע
 • מבית ישיבת אור עציון
 • עיצוב ובניית אתרי וורדפרס