מבצע סיום ש"ס משניות לע"נ של

66

חיילינו שנפלו במבצע צוק איתן.

סמ”ר אורן נח הי”ד

סמל-ראשון אורן נח, לוחם גולני בן 22 מהיישוב הושעיה בגליל, נהרג בתקרית הנגמ”ש בשג’אעיה ב-כ”ב בתמוז. לפני גיוסו, למד בבית הספר נתיב ובישיבה התיכונית בטבריה. אורן היה שחקן כדור מים בקבוצת הפועל יקנעם והתגייס לחטיבה אליה שאף להגיע זמן רב. חברו, בועז עוואד, סיפר על שיחתו האחרונה עם אורן: “דיברנו לאחרונה, והוא אמר שהוא סוגר את הטלפון. ביקשתי שישמור על עצמו. גולני היה בשבילו הכל”. אורן הותיר אחריו זוג הורים, חווה ויגאל, ושלושה אחים – יוחאי, אלומה והראל.

חבריו של אורן נח מהושעיה סיפרו כי “גולני הייתה בשבילו הכול. הוא היה מורעל על החטיבה הזאת ורצה להתגייס אליה ואפילו עשה את הגיבוש פעמיים כדי להתקבל”. אורן נולד בקיבוץ מעלה גלבוע. ילדותו עברה עליו במושב שדה אילן, ובהמשך עברה המשפחה להושעיה. הוא למד בחטיבת הביניים ביישוב, בישיבה התיכונית בטבריה ואחר כך למד שנה וחצי במכינה הקדם צבאית בעצמונה.

“במכינה התחזק באהבת הארץ והעצים את כוחותיו”, כתבו ההורים בהספד שהעבירו לאחר מות בנם. “אורן נפל ליד חייליו בתור מפקד כיתה.
הוא היה אדם מיוחד, הנכון תמיד לעזור ולסייע, להקשיב ולתמוך בכל עת. תמיד היה חזק ואיתן והרעיף עזרה לכל אדם. ילד יפה עם עיניים כחולות, חיוך שובה לב וגומות חן שובבות. אהב את הים ובעיקר אהב להיות עם חברים ולהיות בשבילם בכל עת”.

כתוב תגובה

עליך להכנס לאתר כדי לכתוב תגובה.

  • בחסות תנועת בנ”ע
  • מבית ישיבת אור עציון
  • עיצוב ובניית אתרי וורדפרס