מבצע סיום ש"ס משניות לע"נ של

66

חיילינו שנפלו במבצע צוק איתן.

סמ”ר איתן ברק הי”ד

סמ”ר איתן ברק, בן 20 מהרצליה, הוא לוחם בחטיבת הנח”ל שפעל בשבועות האחרונים  יחד עם הכיתה עליה פיקד בגזרת מחנה הפליטים עסכר בשכם, במטרה לעצור פעילי חמאס במהלך מבצע “שובו אחים”.

“הוא היה תלמיד מצטיין בתיכון ‘חדש’, מקובל ואהוב על כולם”, סיפרו חבריו של ברק, ”הוא התגייס לפי בחירתו ליחידה קרבית כמו חבריו הטובים!”.

ברק נהרג במסגרת הפעולה הקרקעית כחלק ממבצע “צוק איתן” במהלך הכניסה של כוחות הנח”ל בניסיון להשתלט על מרחבים חקלאיים בצפון הרצועה, משם נורות מרבית הרקטות לשטח ישראל. הוא טופל בשטח ופונה בהמשך לבית החולים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. ברק הועלה במותו לדרגת סמ”ר, והובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בהרצליה. עם קבלת ההודעה על מותו של ברק, הגיעו עשרות רבות של מנחמים לבית המשפחה.

לאחר שהשתתף במבצע מעצר מבוקש ביהודה ושומרון במחנה פליטים סמוך לשכם. הוא תיאר: “יצאנו למעצר בתנועה רגלית לתוך מחנה הפליטים… במקום כזה השליטה בכוח היא יותר בעייתיות וההליכה מסוכנת, כי התושבים זורקים אבנים מהגגות בזמן שכולנו מצטופפים, צה”ל לא מרבה להיכנס למחנות פליטים בזמן צום הרמדאן על מנת לכבד אותו, אבל הרגישות על המצב הכריחה אותנו”.

הוא הקורבן הראשון של המבצע הקרקעי ברצועה במסגרת מבצע “צוק איתן”.

מפקדו של איתן, רס”ן גלעד פסטרנק הוסיף בכתבה כי הוא התנהל בצורה ראויה לציון: “לאורך כל תפקידו בפלוגה איתן בולט בטיפול בכיתתו ובהגעת הלוחמים לביצוע פעולות קריטיות בשגרה, וגם במבצעים כמו ‘שובו אחים”.

הוא נהרג במהלך כניסה של כוחות נח”ל בניסיון להשתלט על מרחבים חקלאיים בצפון הרצועה, משם נורות מרבית הרקטות לשטח ישראל. הוא טופל בשטח ופונה בהמשך לבית החולים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

ההתכתבות האחרונה

ההודעה האחרונה: רגע לפני שנכנס לרצועת עזה יחד עם כוח חיילי הנח”ל, התכתב איתן ברק באפליקציית המסרים המידיים ווטסאפ עם חבריו.

כתוב תגובה

עליך להכנס לאתר כדי לכתוב תגובה.

  • בחסות תנועת בנ”ע
  • מבית ישיבת אור עציון
  • עיצוב ובניית אתרי וורדפרס