מבצע סיום ש"ס משניות לע"נ של

66

חיילינו שנפלו במבצע צוק איתן.

סמ”ר אליאב כחלון הי”ד

סמל-ראשון אליאב אליהו חיים כחלון, לוחם בחיל השריון בעוצבת “סער מגולן”, בן 22 מצפת, נהרג בא’ באב מפגיעת פצצת מרגמה סמוך ליישוב במועצה האזורית אשכול.

שכניו אמרו כי אמו של אליאב, יוכי, סיפרה להם שהיא לא מצליחה לישון בלילות מאז שבנה גויס, וכי היא התעלפה כששמעה את הבשורה המרה. הוריו של אליאב אף רצו לבקרו בגבול הרצועה לפני כמה ימים, אך הוא סירב מחשש שהוא לא יעמוד בפרידה.

אמו ספדה לו ואמרה: “רק במוצ”ש האחרון שיתפת אותנו בקושי שלך ובגעגועים שלך לחזור הביתה אל ההוויי המשפחתי. היית אדם נפלא בעל לב טהור, דאגת לשמח את כולם סביבך. תמיד דאגת להתחזק. אתה קרוב עכשיו לאבא בשמיים, בבקשה תבקש ממנו שייתן לנו כוח להתגבר על האובדן הכבד בלכתך.

הלוויתו של אליאב כחלון ז”ל

אחיו, שלומי, ספד לו: “אתה אליאב תצטרף לאותם הרוגים שנהרגו על קידוש ה’. על היותך יהודי בארץ ישראל. לא רק נהרגת על קידוש ה’, גם חיית על קידוש ה’…”

“אנחנו מקבלים את מה שנגזר עלינו ויודעים שהכל נעשה לטובה, מאת הקדוש ברוך הוא יתברך. את הייעוד שלך בעולם החומרי כבר עשית ולכן הוא לקח אותך לידו.

“הנחמה היא שמתת על קידוש השם, אלוהים נתן אותך כפיקדון נהנינו ממנו. אבל חבל. נהנינו במשך 22 שנה. היום זה נגמר, הזיכרון יימשך לנצח”

אחיו ספד לו ואמר: “הקדוש ברוך הוא מסובב את הכל ואנחנו יודעים ומאמינים שזה כך. אנחנו איבדנו את היקר מכל וברגעים אלה מצטרפים אל משפחת השכול. ברגע זה אתה למעשה לא אבידה רק שלנו אלא של כל עם ישראל.

“נהרגת על קידוש השם בהיותך חייל בצבא ההגנה לישראל. אתמול בלילה ניסיתי להירדם וזה היה קשה מתמיד. הסתכלתי למעלה ובכיתי, בכיתי כי הקדוש ברוך הוא גם בוכה. הרגשתי שאנחנו נמצאים באבל משותף”.

קצין חימוש ראשי, תת אלוף אליעזר בן הרוש אמר: “אליאב היה חייל אמיתי, תמיד אמר מה שישב לו על הלב. מסור לעבודתו ואהוב בפלוגה, תמיד משדר רצינות עם חיוך קטן על הפנים. אהב לעזור ולתרום, היה דבק במשימה ולא מוותר עד שלא מסיים אותה בהצלחה”.

אליאב הותיר אחריו זוג הורים – דיוויד ויוכי – ועוד שישה אחים ואחיות.

כתוב תגובה

עליך להכנס לאתר כדי לכתוב תגובה.

  • בחסות תנועת בנ”ע
  • מבית ישיבת אור עציון
  • עיצוב ובניית אתרי וורדפרס