מבצע סיום ש"ס משניות לע"נ של

66

חיילינו שנפלו במבצע צוק איתן.

סמ”ר גיא אלגרנטי הי”ד

סמל-ראשון גיא אלגרנטי, לוחם ביחידת מגלן בן 20 מתל אביב, נהרג ב-ג’ אב בפעילות לאיתור מנהרות בעיר חן יונס. כוח של היחידה, יחד עם כוח שריון איתר פיר מנהרה במרפאה של אונר”א ולאחר שצוות הלוחמים נכנס למבנה, הופעלו מטענים שהוצמדו לקירות המבנה. שני חיילים נוספים נהרגו באותה תקרית.

 חבריו ובני משפחתו סיפרו על השיחה האחרונה שלהם עם גיא בליל שני האחרון, כשיצא עם חבריו לצוות להתרעננות מחוץ לרצועה. “בשיחתך האחרונה עם אמא אבא, לפני שלושה ימים, נשמעת בטוח בעצמך וקולך הרגיע את הוריך, ואף צילמת סלפי כדי שנראה את זקנך”, סיפר סבו. “חיית 20 שנה באושר. היית הגבר הבכור וחמש אחיותיך ראו בך כמעט אליל. מאז שהתגייסת הפכת לגיבור אמיתי. עכשיו לא יהיה מי שייתן לאחיותיך אהבת אח בוגר. לא יהיה את מי לאהוב עד בלי די. יהיו רק זיכרנות. יהיה רק הקבר עליו לבכות שיש קבר ולא גיא חי. כבר לא תהיה הבחור הלבבי שלעולם לא אומר לא”.

 ”הגנת על המולדת. אתה הגיבור שלנו, אתה הגיבור שלי. נתת למען המולדת את המירב שהיה לך – חייך” - ספד נורברט סגל לנכדו, גיא.

חברו של גיא סיפר אמש על השיחה האחרונה שקיים איתו. “דיברנו אתמול בערב. הוא התקשר אליי וסיפר לי שהוא נפצע ברגל לפני כמה ימים ואמר שהלוואי וזה יהיה הסימן האחרון שלו מעזה. הוא הבטיח לי שהוא ישמור על עצמו”. הוא הוסיף כי “אנחנו מכירים המון שנים. הוא היה החבר הכי טוב שלי. היינו ממש כמו אחים. גיא היה האדם הכי מדהים שהכרתי, עם הלב הכי גדול, שנתן את כל כולו בשביל כל אחד. הוא אהב מאוד את הצבא ואהב מאוד את החברים שלו”.

נוגה, חברתו של גיא, סיפרה כי בשיחתם האחרונה הוא ניסה להרגיע אותה ולהפיג את המתח של הימים בהם לא שוחח עמה: “כשהתקשרת אליי בלילה של שני ואמרת לי ‘נוגי, אל תבכי, אני בסדר יש לי רק שריטה אחת’, הרגשתי שאני נושמת שוב אחרי לילת בלי שינה. ניסיתי להפגין חוזק. אבל אני מצטערת על זה עכשיו”.

הוא הותיר אחריו הורים והיה הבכור לחמש אחיות.

תגובה אחת בעמוד של “סמ”ר גיא אלגרנטי הי”ד”

  1. איתמר כתב:

    מה שם ההורים?

כתוב תגובה

עליך להכנס לאתר כדי לכתוב תגובה.

  • בחסות תנועת בנ”ע
  • מבית ישיבת אור עציון
  • עיצוב ובניית אתרי וורדפרס