מבצע סיום ש"ס משניות לע"נ של

66

חיילינו שנפלו במבצע צוק איתן.

סמ”ר דור דרעי הי”ד

סמל דור דרעי, בן 18 מירושלים. נהרג בתקרית המנהרה

אביחי, אחיו הגדול של סמל דור דרעי, סיפר כי הוא היה “השטותניק של המשפחה. היה מכניס שמחת חיים, ידע להצחיק ולהציק לכולם. הוא היה הגאווה שלנו. בכל מקום שהוא דרך – תמיד אנשים דיברו עליו. את הלימודים שלו הוא סיים בצורה מדהימה, עשה מכינה עם מאמן אישי. הם קרעו את עצמם, הוא בא עם דם בידיים. אבא שלי היה כועס עליו, אבל הוא היה נהנה מזה. הוא נלחם להגיע לעוקץ, אבל בסוף זה לא הסתדר. בכפיר נלחמו עליו, הוא היה שם מצטיין חטיבה. בקושי ארבעה חודשים וכבר מצטיין חטיבה, ילד מושלם”.

דרעי סיפר כי אחיו לא רצה להוות נטל כלכלי על המשפחה, ולכן עבד במקביל ללימודיו בתיכון בשכונת גילה. “אבא שלו היה אומר לו ‘תלמד’, אבל הוא היה אומר ‘אמא, אבא, קטן עליי’. הוא עבד כמלצר ואחרי זה עם ילדים. “כל פעם הורידו אותם, החזירו אותם. הוא ביקש, ‘אל תספר כלום לאמא, אל תספר כלום לאף אחד. תדע שהכול בסדר’. כל פעם שולח הודעה שהכול בסדר, דאג להרגיע. אמרתי, ‘תשמור על עצמך’. הוא אמר, ‘עזבו אותי, בשביל זה התגייסתי”.

"רוצה לדעת מה קורה בכל רגע". ההתכתבות של סמל דרעי עם אחיו אביחי

“לכו בשלום ותחזרו בשלום”

אביחי שמר את התכתבות הווטסאפ שלו עם אחיו מלפני עשרה ימים, כשדור בישר לו שיחידתו עומדת להיכנס לרצועה. “תעדכן אותי מה קורה איתך בכל רגע, אני רוצה לדעת מה קורה איתך ואיפה אתה בכל רגע נתון”, ביקש האח הגדול. “אני בטוח שיהיה בסדר ואתה תשמור על עצמך. אנחנו כאן, אוהבים אותך ושומרים עליך מרחוק. אני סומך עליכם. לכו בשלום ותחזרו בשלום. אתם גיבורים אמיתיים”.

מיטל, גיסתו של דרעי, סיפרה כי הוא התגייס בנובמבר האחרון לחטיבת כפיר, וכעבור כמה חודשים יצא לקורס מ”כים. לדבריה, הוא היה בחור ספורטיבי שחלם להגיע רחוק. בשנתיים האחרונות הייתה לו בת זוג. “דור לא הפסיק להילחם, הוא היה פייטר בנשמה”, סיפרה.

“בכפיר הוא היה מצטיין חטיבתי בכושר גופני והם הוציאו אותו לקורס מ”כים והיה תכנון שגם יצא לקצונה.”

“הוא גדל במשפחה חמה, אוהבת ומחבקת שלימדה אותו לתת, והוא נתן את עצמו”, הוסיפה גיסתו של דרעי. היא סיפרה כי הפעם האחרונה שבה ראתה את דרעי הייתה לפני חמישה שבועות, כשיצא לרגילה. ביום שבת האחרון הוא טלפן למשפחתו. “שיחה חטופה, אמר שהכול בסדר וניתק”, היא תיארה. “הודיעו לנו אתמול בלילה, זה לא נקלט. דור היה ילד קסם, לא הפסיק לחייך ולצחוק. הוא היה בן חם ודוד מדהים לאחיינים שלו. הוא לא הפסיק ליהנות ואהב את החיים”.

דרעי הותיר אחריו הורים, דוד ורונית, ושלושה אחים גדולים.

2 תגובות בעמוד של “סמ”ר דור דרעי הי”ד”

 1. יפעת נוריאל כתב:

  דור דור יקר שלנו

  היה בן דודי המקסים הילד הטהור והמתוק , החייכן שאהב את הבריות באשר הן , ללא תנאים .
  אהבת אמת .
  ילד מקסים ומוכשר , אהב לעשות כושר גופני וסחף את כולם לזה . ילד מדהים שתמיד חייך וחיבק את כולם באהבה וחום .
  היה בן רביעי בן זקונים של המשפחה המדהימה שלו . היה קורא לי דודה , למרות שבעצם הייתי בת דודו. הוא תמיד כיבד את הגדולים ממנו בכבוד הראוי להערצה . ילד מתוק כזה שאי אפשר להאמין שהוא כבר לא איתנו. ושאנחנו מספידים אותו .
  הלב נשבר , נשבר לרסיסים !! כמה כואב , כמה עצוב, כמה רע לי .
  מוזר, שעכשיו צריך ללמוד לחיות בלעדיו , ילד מדהים שלנו . אוהבים אותך , תנוח על משכבך בשלום , במקום טוב שאתה ראוי לו .
  ה’ יקום דמך !
  ת.נ.צ.ב.ה
  פרח יפה שלנו .
  יפעת.

 2. רינה פדוה מזרחי כתב:

  דור היה החבר של האחינית שלי , וליבי נשבר ולא מאמין שהוא לא איתנו ולא איתה. נער צנוע שמח ומצחיק. אני זוכרת אותו משחק על הבמה במסיבת הסיום של בית הספר בסקצ’ים מצחיקים ורוקד בלט הקהל התפקע מצחוק ואני זוכרת את הכבוד שנתן לסבא של אלינה חברתו בן ה 95 ולמשפחה שלנו תמיד עזר והושיט יד עם כל הבישנות שהייתה גם חלק ממנו.והחברות הבריאה שהיתה לו עם בת זוגו והפירגון.
  נזכור אותו תמיד ….

כתוב תגובה

עליך להכנס לאתר כדי לכתוב תגובה.

 • בחסות תנועת בנ”ע
 • מבית ישיבת אור עציון
 • עיצוב ובניית אתרי וורדפרס