מבצע סיום ש"ס משניות לע"נ של

66

חיילינו שנפלו במבצע צוק איתן.

סמ”ר ליאל גדעוני הי”ד

סמל-ראשון ליאל גדעוני, לוחם בסיירת גבעתי, בן 20 מירושלים, נהרג ב-ה’ אב - שעה וחצי לאחר כניסתה של הפסקת האש לתוקף - בהיתקלות עם מחבלים שיצאו מפיר של מנהרה ברפיח, שבדרום רצועת עזה.  אביו אלי סיפר שליאל חלם לשרת כלוחם. “זה היה החלום שלי – הבן גדול צנחן, אחיו היה ביהלום ועוד אח בעורב גבעתי. הוא אמר שיהפוך את העולם ויהיה קרבי”.

אחיו, ציון, סיפר עליו: “ילד מדהים. חייכן בכל סיטואציה, בכל מצב, כל הזמן צחק וסיפר בדיחות. הליצן של הארוחות ביום שישי. לפני שבועיים קניתי לו מנוי בארנה החדשה שיבוא לשבת איתנו דיברנו על מי מחתימים. הוא כבר לא יראה אליפות של הפועל ירושלים. זה לא נתפס שאני מדבר עליו בלשון עבר. אנחנו ארבעה אחים בכל הזדמנות שנקרתה היינו משחקים כדורסל שתיים על שתיים כל הזמן הוא היה מנצח. עכשיו חסר לנו מישהו”.

 האב, אלי: “החלום שלו היה להתגייס לקרבי. יש לי בן אחד בצנחנים, אחד שירת ביהל”ם, אחד בעורב. כשאמרו לו גבעתי לא ידע אם הוא מסוגל. אנשים כאלה צריכים להיות שם. כל החבר’ה סיפרו שברגעים הכי קשים הוא מחייך ומעלה את המורל. הוא סיים לפקד על טירונים סמל טירונים המפקדים שלו היו נוזפים בו מה אתה מחייך אליהם, תטרטר אותם”.

 מנהלת בית הספר בו למד גדעוני, יפית גרין, סיפרה כי “הוא היה ילד מקסים. תמיד עם חיוך על הפנים. מוצלח בכל הרמות”.

יוסף, חבר קרוב של המשפחה סיפר כי “הוא היה הקטן מבין ארבעה אחים. היה לו חיוך מיוחד, תמיד עם חיוך. אני לימדתי אותו לבר מצווה, הוא היה גאון בכל דבר. הוא היה גאון במתמטיקה ומחשבים ומצטיין בכל דבר שעשה”.

חבר המשפחה הוסיף כי “כל האחים שלו היו קרביים והוא מאוד רצה להיות גם בקרבי. ההורים ידעו שהוא בעזה, והוא אמר שהוא לא פוחד. הפעם האחרונה שדיברו איתו הייתה ביום ראשון ואימו הייתה עם הרגשה לא טובה כל השבוע”.

ליאל הותיר אחריו זוג הורים – אלי ומזל – ושלושה אחים.

 

תגובה אחת בעמוד של “סמ”ר ליאל גדעוני הי”ד”

  1. שלמה חיים לוי כתב:

    עם ישראל חי!!!

כתוב תגובה

עליך להכנס לאתר כדי לכתוב תגובה.

  • בחסות תנועת בנ”ע
  • מבית ישיבת אור עציון
  • עיצוב ובניית אתרי וורדפרס