מבצע סיום ש"ס משניות לע"נ של

66

חיילינו שנפלו במבצע צוק איתן.

סמ”ר שגיא ארז הי”ד

סמל שגיא ארז, חייל בקורס מפקדי כיתות מחטיבת גבעתי בן 19 מקריית אתא, נהרג ב-א’ באב במהלך חילופי אש באירוע חדירת מחבלים ליד קיבוץ נחל עוז דרך מנהרה.

יניב הרן, בן דודו של סמל ארז שגיא, ספד לו הבוקר. “ארז הוא המלך של המשפחה הזו”, אמר. “זה ילד שמתחילת דרכו ידע מה הוא רוצה לעשות. כשהוא הלך לפנימייה הצבאית, זה היה נגד הרצון של ההורים שלו. הוא ילד שבא מבית ציוני, ערכי וטוב. הם לא רצו לשחרר אותו והוא התעקש, ומה שהוא רוצה – הוא מקבל. הוא הלך לגבעתי ויצא לקורס מ”כים מוקדם. זה בחור שאין כאלה, אין כאלה אנשים. כל מה שעניין אותו – הוא חקר אותו ברמת חצי פרופסורה. בהתחלה, כשהיה ילד קטן, זה היה חרקים, אחרי זה מכוניות ואופנועים ולאט-לאט זה המשיך עם הרצון לעשות קריירה צבאית. הוא רצה להיות מג”ד לפחות. תמיד הייתה לנו התערבות מי יצדיע למי בקצה, והוא ניצח. אני אצדיע לו”.

“היה אחד הילדים הכי ערכיים שפגשתם בחיים”

רן סיפר כי ראה את בן דודו בפעם האחרונה ביום שישי האחרון. “המשפחה ארגנה תרומות לכל הגדוד והגענו לשם. הכינו 400 לחמניות לכל הגדוד עם שניצלים. הוא נורא התבייש שידעו שזה מהמשפחה שלו והם הספיקו לראות אותו לחצי דקה. הוא אמר שהוא מוכן, שהוא התאמן לזה והרגיש מוכן, רצה להיכנס ולעשות את מה שצריך לעשות. זה היה אחד הילדים הכי ערכיים שפגשתם בחיים. המבצע הזה היה לו מאוד חשוב, לכולנו. המנהרות האלה זה סכנת מוות”.

הותיר אחריו זוג הורים, אילן ועדנה, ושני אחים קטנים, נועם ושי.

כתוב תגובה

עליך להכנס לאתר כדי לכתוב תגובה.

  • בחסות תנועת בנ”ע
  • מבית ישיבת אור עציון
  • עיצוב ובניית אתרי וורדפרס