מבצע סיום ש"ס משניות לע"נ של

66

חיילינו שנפלו במבצע צוק איתן.

סמ”ר שחר דובר הי”ד

סמל-ראשון שחר דובר (דאובר) לוחם בחטיבת הצנחנים בן 20 מגניגר שבצפון, נהרג ב-כ”ה תמוז מפיצוץ מטען בחאן יונס, שבדרום רצועת עזה.

שחר נולד וגדל בקיבוץ גניגר, ולמד בבית הספר היסודי עמק יזרעאל בגניגר ובבית הספר התיכון “העמק המערבי” ביפעת. “שחר היה תמיד התלמיד שכל הכיתה ידעה שהיא יכולה לסמוך עליו בכל דבר, תמיד היה ראש וראשון, אהוב מאוד על חבריו ובולט בעשייה החברתית שלו. כששחר לקח על עצמו משימה, תמיד ידעת שיעשה זאת בדרך הטובה ביותר האפשרית. אני בטוחה שגם בקרב עשה את המקסימום”, סיפרה רוחמה תמר, שחינכה את שחר בשנות התיכון.

“איך אוספים כוחות? אין לי אח קטן יותר”, ספד לו אחיו, הגדול ממנו בארבע שנים. “תמיד היית ראשון, בכל דבר. כמה ימים לאחר שהחל המבצע קיבלתי קריאה מיחידת המילואים שלי ועלה לי חיוך קטן על הפנים כי ידעתי שכך אוכל לשמור עליך טוב יותר וחשבתי כבר איך אני מחליף אותך, כדי שתוכל לנוח ואיך אנחנו מצטלמים ומעלים סטטוס ‘אחים לנשק’. כמה רציתי להיות איתך ולהילחם איתך.”

“תמיד היה לנו ויכוח – מי לוחם יותר טוב? ואנחנו יודעים היום – אתה הלוחם האמיתי בבית”.

הלווייתו של שחר דובר, היום (© צילום: שלומי גבאי)

להלווייתו הגיעו גם חברים רבים מפלוגת ההנדסה של הצנחנים בה שירת דובר. אחד מהם, ראם, ספד לו: “אח שלי, אני לא מעכל את העובדה שאני כאן מעליך ונושא דברי פרידה. התכנונים שלנו לעבוד ביחד ולהקים יחד עסק יישארו אולי רק בגדר תכנון, אבל האהבה שלך תישאר איתנו לכל החיים”. גם חבריו הרבים מהקיבוץ הגיעו להיפרד ממנו בפעם האחרונה. אחת מהם ספדה בבכי: “זה לא הגיוני, אתה שחר, לך לא קורים דברים כאלה. אנחנו חבורה אחת, תבטיח לי שגם אתה לא תשכח אותנו, שתלווה אותי מלמעלה ושאוכל לדבר איתך כשקשה”.

הוא הותיר אחריו הורים, אורלי ובוריס, ואח, גיא, בן 24.

כתוב תגובה

עליך להכנס לאתר כדי לכתוב תגובה.

  • בחסות תנועת בנ”ע
  • מבית ישיבת אור עציון
  • עיצוב ובניית אתרי וורדפרס