מבצע סיום ש"ס משניות לע"נ של

66

חיילינו שנפלו במבצע צוק איתן.

רס”ל ברק רפאל דגורקר הי”ד

רב-סמל (במיל’) ברק רפאל דגורקר, איש מילואים מההנדסה, בן 27 מגן יבנה, נפצע ב-כ”ח תמוז מפגיעת פצצת מרגמה במועצה האזורית שדות נגב ומת מפצעיו כמה שעות לאחר מכן. מצבו של דגורקר הוגדר תחילה קשה. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע, אך מאוחר יותר נקבע מותו.

דגורקר נולד והתחנך במועצה המקומית גן יבנה, בן למשפחה ותיקה במועצה. הוא הבן הבכור מבין שלושה בנים, סהר ואלירן. דגורקר הותיר אחריו זוג הורים: אורה, רכזת הגיל הרך במתנ”ס גן יבנה ומשה, רכז חינוכי ונאמן ביטחון בפנימיית בית אפל ביישוב. ברק הוא בוגר מערכת החינוך “אורט אבין” ולאחרונה סיים את תקופת ההתמחות שלו במשפטים בהצטיינות.

אחיו הקטן סהר ספד לו, “הוא היה האח הגדול בכל המובנים, תמיד דאג לנו, תמיד הלכנו אחריו. היו לו תוכניות גדולות לסיים את הלימודים. עם לכתו השאיר לנו חור גדול בחיים שאף אחד לא יוכל למלא אותו. הוא היה עוזר לכל מי שביקש ממנו עזרה, היה אדם משכמו ומעלה. כולם מכירים את החיוך שלו. הוא זומן בצו שמונה, כולנו משרתים בהנדסה קרבית במילואים בפועל. אני קיבלתי את הצו ראשון קודם ולאחר מכן אחי ברק ואז אחי הקטן ששוחרר. ידענו שאנחנו הולכים לצבא, לא חשבנו פעמיים, הוא מאוד רצה ללכת למילואים ואהב את החבר’ה שלו מסדיר, החברה הטובים. שם מצא את מותו. אנחנו מאחלים לכל עם ישראל שיהיה חזק כפי שאנחנו צריכים להיות כעת חזקים”.

“שמעתי שמחפשים אותי והמג”ד קרא לי”, סיפר אחיו סהר, שגויס אף הוא למילואים יחד עם האח השלישי, אלירן. “לא הצלחתי לעכל את מה שהוא אמר ועד עכשיו אני לא מעכל. זה סיוט שאי אפשר לתאר. הפעם היחידה והאחרונה שדיברנו מאז שהתחיל המבצע הייתה בשבת בבוקר. הוא אמר שהכול בסדר אצלו ושניפגש אחרי שהמילואים יסתיימו. אנחנו כבר לא ניפגש”. לדברי האח, “תמיד הלכנו אחריו והתגייסנו להנדסה בעקבותיו. הוא סיים לאחרונה את לימודי המשפטים, התחיל התמחות והיו לו תוכניות גדולות שהוא כבר לא יספיק. בכל מקום שהוא היה הוא התנדב לעזור. הוא סייע לילדים בסיכון ויצא לחלוקות מזון.”

“הוא אהב את החברים שלו במילואים. כל פעם כשקראו לו הוא הלך. גם ב-’עמוד ענן’ גייסו את כולם. היה לו ברור שהוא הולך לעשות את העבודה ואת כל מה שצריך.”

דויד, אחד מחבריו של דגורקר, הוסיף כי “הוא דאג למשפחה שלו בלי סוף. הוא תמיד עזר לכולם אבל עשה זאת בצניעות. היה חשוב לו לתרום בכל מקום שבו היה”. חברה אחרת סיפרה: “האחים היו חברים הכי טובים. קרובים ותמיד ביחד. ברק היה אדם ערכי מאוד וזאת משפחה לוחמת ועוסקת בהתנדבות שכל הבנים בה הלכו לקרבי”.

ברק רפאל הותיר אחריו את הוריו, משה ואורה, ואת שני אחיו הצעירים.

כתוב תגובה

עליך להכנס לאתר כדי לכתוב תגובה.

  • בחסות תנועת בנ”ע
  • מבית ישיבת אור עציון
  • עיצוב ובניית אתרי וורדפרס