מבצע סיום ש"ס משניות לע"נ של

66

חיילינו שנפלו במבצע צוק איתן.

רס”ן אמוץ גרינברג הי”ד

רב-סרן (במיל’) אמוץ גרינברג, בן 45 מהוד השרון, ששימש בשירות המילואים כקצין מבצעים נהרג בהיתקלות עם חוליית מחבלים ליד קיבוץ סופה ב-19 ביולי.

גרינברג, נשוי ואב לשלושה ילדים, היה עורך ודין ורואה חשבון במקצועו, והוא היה ראש צוות חקירות ברשות לניירות ערך. ב-13 השנים האחרונות הוא הוביל חקירות כלכליות רבות. הוא גדל והתחנך בקיבוץ יטבתה שערבה, ובעבר שימש כסגן מפקד גדוד בחיל השריון.

עו”ד אמוץ גרינברג היה ראש צוות חקירות ברשות ני”ע עמיתיו מספרים על איש מקצוע מוערך ואדם ישר, שסיים את שירות המילואים לפני כמה שנים אך המשיך להתנדב מזכ”ל הרשות לני”ע: “התאספנו ברשות לפרוק עצב. זה קשה”

לראיון העבודה שלו ברשות ני”ע, לתפקיד חוקר, הגיע אמוץ גרינברג על מדים. הוא בדיוק חזר ממילואים ולא הספיק להחליף בגדים. זה היה לפני 14 שנה, ומאז הוא התקדם עד שהגיע לתפקיד ראש צוות חקירות במחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר.

בשבת בבוקר נהרג גרינברג, רס”ן (מיל’), בן 45 מהוד השרון, במבצע צוק איתן. הלווייתו נערכה אתמול ב-17:00, ובדרכו האחרונה ליוו אותו גם רבים מחבריו ברשות.

עמיתיו לעבודה מספרים על אדם שמח, איש משפחה מסור שעשה עבודה מקצועית ברשות וזכה להערכה רבה. הוא הוביל, בין השאר, את תיק החקירה בפרשת הרצת המניות באי.די.בי – גרינברג רשום כאחד מעדי התביעה בתיק כשההוכחות יחלו בנובמבר – ופרשת הרצת המניות במליסרון שהסתיימה בסוף 2013.

“אמוץ אהב את הצבא ואת המילואים, זה היה חלק מהחיים שלו. הוא סיים את שירות המילואים לפני כמה שנים אבל התנדב להמשיך לשרת ועשה הרבה מילואים. זה היה חלק ממנו. לכל צו 8 הוא התייצב בלי היסוס”, סיפרה אתמול עו”ד ורו”ח גלית בלזר, ראש צוות חקירות שהגיעה לרשות באותו היום שבו הגיע גרינברג.

גרינברג, שנולד וגדל בקיבוץ יטבתה הותיר אחריו הורים, שלושה אחים, אשה ושלושה ילדים: ליהיא (16), אורי (12) ושירה (7).

כתוב תגובה

עליך להכנס לאתר כדי לכתוב תגובה.

  • בחסות תנועת בנ”ע
  • מבית ישיבת אור עציון
  • עיצוב ובניית אתרי וורדפרס