מבצע סיום ש"ס משניות לע"נ של

66

חיילינו שנפלו במבצע צוק איתן.

רס”ן בניה שראל הי”ד

רב-סרן בניה שראל, מפקד פלוגה סיירת גבעתי, בן 26 מקריית ארבע, נהרג ב-ה’ אב - שעה וחצי לאחר כניסתה של הפסקת האש לתוקף - בהיתקלות עם מחבלים שיצאו מפיר של מנהרה ברפיח, שבדרום רצועת עזה. בניה חי את החיים במלואם, הוא אהב לעשות את מה שידע הכי טוב – להנהיג”, ספדה לו אחותו רחל. בסוף החודש היה אמור להינשא לארוסתו גלי.

 משפחת שראל היא מהמשפחות הוותיקות והשורשיות בחברון. אמו, מיכל, משמשת כמורה באולפנת קריית ארבע, ואביו שלום שראל, הוא מהנדס בניין במקצועו, כאשר שאר אחיו גרים ברחבי ההתיישבות.

רב-סרן בניה שראל הי"ד - "למה זה קורה רק לטובים?"

 ראש מועצת קריית ארבע חברון, מלאכי לוינגר, התייחס לנפילת שראל ואמר כי “נפל בקרב אחד מטובי בניה של קריית ארבע חברון”. לוינגר אמר כי בניה, שנולד וגדל בעיר האבות, היה בחור ערכי ומלח הארץ שנקטף במהלך קרב על קידוש ה’ וקדושת הארץ”. ”דמותו שמשה מופת וגאווה לישוב כולו, והקהילה כולה מבכה ואבלה את נפילתו. זוהי אבדה גדולה ליישוב ולעם ישראל כולו”.

חברו ירון, סופד לו בשיחה עם “כיכר השבת”: “תשמע, הוא לא היה סתם חייל. הוא מפקד. החיילים שלו ידעו שיש להם על מי לסמוך בכל סיטואציה לה הם נקלעים. הם היו מדברים אתו שיחות נפש והוא היה ממש כמו חבר שלהם”. חברו מספר על השיחה האחרונה ביניהם שהתקיימה רגע לפני כניסתו לרצועת עזה. “הוא היה חייל מיוחד. לפני שהוא יצא למבצע הוא אמר לי שהוא מקווה שהכול יגמר בסוף של דבר והשקט יחזור לתושבי המדינה. הוא בכלל לא חשב שגורלו יהיה מוות. הוא היה חדור אמונה גדולה שהוא עוד ישוב בריא ושלם למשפחתו”. על ההתמודדות עם האובדן, אומר החבר: “אני עדיין לא מעכל את זה שבניה לא איתי. הוא היה בשבילי כמו אח. אני בטוח שכשאני יעכל את זה, אני ייתן לעצמי סטירה ושאל: למה זה קורה רק לטובים שלנו? כנראה הוא היה צדיק והיה אסור לו לסבול עוד בעולם”.

בלכתו השאיר אחריו בניה זוג הורים ושבע אחים ואחיות.

כתוב תגובה

עליך להכנס לאתר כדי לכתוב תגובה.

  • בחסות תנועת בנ”ע
  • מבית ישיבת אור עציון
  • עיצוב ובניית אתרי וורדפרס