מהפך בעולם הלימודים: " כולם חושבים היום שאני איזה גאונה, אבל עד לא מזמן הייתי מקבלת ציונים 60-70 וגם זה במקרה הטוב"

צדיק בסדום? בזמן ששיעור פרטי עולה בערך 80-150 , פרויקט חברתי בשם "ללמוד איך ללמוד" מעניק שיטות לימוד פשוטות ומהפכניות שבאמת מצליחות לשפר ציונים בלימודים, במחיר מזערי, לכל המשפחה, ולכל החיים. מטרה סופית? -לחסוך להורים אלפי שקלים בשנה.

"ללמוד מעולם לא היה קל יותר", כך נאמר מפיו של אביב תומר, מייסד הפרויקט "ללמוד איך ללמוד", אחרי שהוא והצוות שלו עזרו ליותר מ-3000 תלמידים להבין איך אפשר ללמוד בקלות ומה לעשות "כשזורקים" עליך כמויות של חומר בבית הספר, בתיכון ואפילו באוניברסיטה.

אביב מסביר, "לצערי זה מתחיל כבר מגיל צעיר, אף אחד לא מלמד "איך ללמוד", כולם רק אומרים "מה ללמוד" , ולא "איך ללמוד" – וזה אבסורד! "

לאחר סקירה מלאה של הקורס מבפנים וצפייה בתוצאות של אלפי משפחות שהשתמשו בשיטות, ללא צל של ספק קיבלנו את כל התשובות והעדויות לכך שכל תלמיד במאת יכול לשפר ציונים, לחזק את הביטחון העצמי, ללמוד בלי לחץ, ולפתח משמעת עצמית בכל תחום בחיים.
וכל זה בלי לצאת מהבית <- לחצו כאן

לטענת הצוות, בגלל הסיבה הזאת – רובנו מוצאים את עצמנו בתוך "פלונטר": "אפילו המורים-הפרטיים לא מלמדים איך ללמוד, הם בעיקר מלמדים את החומר שיהיה במבחן הקרוב.

הבעיה היא ארוכת טווח – ככל שהילדים שלנו יצטרכו עזרה חיצונית בכל מבחן, (עזרה חיצונית = הורה או מורה) אז הם לא יצליחו להיות עצמאיים אף פעם, כי הם תמיד יצטרכו מורים פרטיים מפניי שהם אף פעם לא מקבלים כלים ללמידה. והתהליך חוזר חלילה. התוצאה הסופית היא סוג של 'לופ שלא נגמר' "

ה"לופ" נוצר ממצב שבו הילדים צריכים מורה פרטי כדי לשפר הישגים בלימודים – הם לומדים רק את החומר למבחן הקרוב במקום שיטות לקליטה וזיכרון של החומר הלימודי, ושוב הם לא יודעים באמת איך ללמוד ולהיות עצמאיים, ושוב כל זה מפניי שלא קיבלו כלים או שיטות ללמידה.

אחד הפתרונות האידיאליים ל"פלונטר" הזה – הוא קורס דיגיטלי שהוכיח את יכולותיו עם ניסיון של למעלה מ-30 שיטות פשוטות אשר מבוססות על מחקרים, יותר מ-3,000 תלמידים מרוצים השתמשו בשיטות והצליחו לשפר הישגים בלימודים.

חשוב להבין – הקורס לא מלמד חומר לימוד כלשהו, אלא מעניק לילדים שלנו כלים לריכוז, טיפול בדחיינות, הבנת החומר וזיכרון של חומר באנגלית, תנ"ך, ספרות מתמטיקה, לשון, ערבית, היסטוריה, וכו'… 

עצרנו רגע כדי להבין איך זה באמת עובד, ואיך למען השם יותר מ-3,000 תלמידים מצליחים לחסוך כסף וגם לשפר ציונים בלימודים? כדי להאמין לכל הטוב הזה יצאנו לשטח לבדוק.

יצרנו קשר עם אחת התלמידות מהקורס, אשר משתמשת בשיטות המדוברות והיא העידה כך: "למדתי המון דברים חדשים שלא ידעתי, איך המוח עובד ולמה אנחנו נוטים לדחות משימות, קיבלתי שיטות שעזרו לי לזכור דברים, והיום יש לי יותר זמן לחברים, תחביבים, טלויזיה, גיטרה, ועוד דברים שאני אוהבת בעצם".

כששאלנו – "זה תמיד היה ככה?" קיבלנו את התשובה הזאת: "לא, פעם זה לא היה ככה. היום כולם בכיתה חושבים שאני גאונה… אבל פעם הייתי מקבלת המון 60-70… במקרה הטוב"

צפו בעדות:

*ענבר סרטון פידבק*

הסקרנות עלתה על גדותיה, הגענו למשפחה נוספת מתוך רשימת התלמידים בקורס.

בעיקר כדי לענות על השאלה הפשוטה שלנו: "איך למען השם כל הדבר הזה קרה מתחת לאף שלנו ומה צריך לעשות כדי שזה יקרה גם לילדים שלנו?"

פגשנו את שמחה, אמא ל-4 ילדים (אשר הצטרפה לקורס בתור מנוי משפחתי שמוצע לכולם בחינם ללא תלות במספר האחים), מסתבר שכל ילדיה צפו בקורס הדיגיטלי "ללמוד איך ללמוד" במטרה פשוטה לקצר את זמן הלמידה ולהתפנות לחברים ומשחקי מחשב כמו פיפ"א ו"דרגון בול".

שמחה מספרת: "הכיף שלי באסיפות הורים – כשאני מגיעה לכיתה והמורה מגיש לי את גיליון הציונים הוא אומר לי 'קחי תתענגי'…"

*סרטון של שמחה*

לאחר 2 הביקורות האלה קיבלנו את כל התשובות, הצטרפנו לקורס באתר (לקח 2 דקות שלמות) ובדקנו את התכנים. אלו הממצאים:

"האתר ידידותי מאוד ומתאים לכל המשפחה, השיטות מוצגות דרך סרטוני אנימציה בשפה פשוטה בסיסית ובהומור קליל.

אין ספק שהכל פשוט וקל לתפעול, ישנם מבחנים אמריקאים שעוזרים לנו להבין אם הצלחנו לזכור את השיטות שקיבלנו. צוות התמיכה זמין בווטסאפ בשעות הפעילות 12 עד 6 בצהריים ועונה על שאלות של הורים ותלמידים כאחד.

מענה מהיר, ציון סופי ללא ספק – 9.5/10 "לפרטים נוספים וצפייה בכלים והשיטות של "ללמוד איך ללמוד" תוכלו לקבל באתר החברה כאן: https://bit.ly/learn_2learn

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

שעות פעילות

שעות פעילות המוקד:

מוקד התמיכה זמין בווטסאפ לכל שאלה
בימים א,-ה׳ בין השעות 12:00 בבוקר ועד 18:00 בערב.

למענה בטלפון יש לשלוח הודעה בווטסאפ ולבקש נציג תמיכה טלפוני בשעות הפעילות.

עקבו אחרינו בפייסבוק